Emre Belözoğlu: İnönü’ye bir meydan okumaya gitmek istiyoruz

Süper Lig’in 35’inci haftasının açılış maçında MKE Ankaragücü sahasında konuk ettiği Alanyaspor ile 1-1 berabere kaldı. Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu ve Alanyaspor Teknik Direktörü Fatih Tekke açıklamalarda bulundu.

Skordan dolayı üzgün olduğunu belirten MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, “İlk yarıdaki oyun, ikinci yarıdaki oyun, on kişi kalmış rakibe karşı bu kadar panik yapan bir oyun. Açıkçası kendi takımlarım arasında düşündüğümde ilk defa böylesine bir senaryo ile karşı karşıya kaldığım bir maç oldu. İkinci yarıdaki performanstan dolayı çok üzgün olduğumu söylemek istiyorum. Oyun hamleler yaptık. Hiçbir karşılığı olmadı. İlk yarıdaki oyunun karşılığı belki 2-0’a gidebilirdi, orada belki maç kopabilirdi. Alanyaspor iyi bir takım, organizasyonu yüksek. Kazanarak buraya geldiler. Bizim de kaderimize birazcık herhalde zor olması var. Bu işin olacağını düşünüyorum ama zor olacak gibi gözüküyor. Oyuncu arkadaşlarıma yine teşekkür ediyorum. Ellerinden gelen, kendi kalitelerince her şeyi yapmaya çalışıyorlar. Ama ikinci yarıdaki oyunu kabul etmek mümkün değil. Bundan dolayı üzgünüm” dedi.

“İNÖNÜ’YE BİR MEYDAN OKUMAYA GİTMEK İSTİYORUZ”

Türkiye Kupası yarı final rövanşında Beşiktaş ile oynayacakları ikinci maç hakkında konuşan Belözoğlu, kupada hedeflerini devam ettirmek istediklerini belirtti. Soyunma odasında moral bozukluğu hissettiğini söyleyen Belözoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Bu skor moralimizi bozdu, gerçekçi olmak lazım. Soyunma odasında da o havayı hissettim, oyuncularım üzgün. Ben Ankaragücü’ne geldiğimden beri gerçekten çok mesai harcıyorum bir şeyler yapmak için çalışmaya gayret ediyorum. Oyuncular özelinde değerlendirmeler yapıyoruz. Oyuncularla birebir tesislerde ve dışarıda hep bir şey yapmaya çalışıyorum. Bu kupa hedefini de devam ettirmek adına önümüzde üç günümüz var. Ben Beşiktaş’a karşı oynadığımız iki maçta da takımımın oyun anlamında çok iyi işler yaptığını düşünüyorum. Bunu uygulamada yine tereddüt etmeyeceğiz, ama skorlar gelmiyor. Bu da benim oyuncularımda pes edeceği anlamına da gelmiyor. Biz sonuna kadar orada bu taraftara yakışır bir şekilde oyuncuların enerjisinin bir an önce yukarıya çekerek İnönü’ye bir meydan okumaya gitmek istiyoruz. Kolay bir maç yok. İki takım için de kolay maç olmayacak. Belki bu sene bu yaşadığımız talihsizliklerin hepsini örtbas edecek bir maç oynarız ve bu sefer de bizden yana olur bazı şeyler. Öyle ümit ederek İstanbul’a gitmek istiyorum.”

FATİH TEKKE: SKORDAN MEMNUN DEĞİLİM

Maçı iki bölümde değerlendirdiğini söyleyen Alanyaspor Teknik Direktörü Fatih Tekke, “Bize karşı çok doğru çalışmış için çok iyi çalışılmış bir 90 dakika diyebilirim. Oyunun üstünlüğü Ankaragücü adına gol ve golden sonraki baskılarımızın delindiği dönemler, o anlarda bir yanılmıyorsam 10 dakika falan sürdü. Diğer 80 dakika 10 kişi kaldıktan sonra dahi hem baskılarımızın şiddetinin sürekliliğinin olmasından dolayı topa ve sahaya doğru konumlandığımızdan dolayı daha fazla cesaretimiz geldi. Topa sahip olan her şey bilinçli yapmaya çalışan tabii ki bazı bölgelerimizde etkinlik açısından eksiklerimiz var ama belki futbol antrenörlük hayatında sahanın kenarından oyuncularıma alkışladığım çok az zaman var. Gurur duyarak, bu cesareti gösterdikleri için oyuncularıma teşekkür ederim. Çok hak ettikleri bir şeydi bu. Çünkü gerçekten oyuncularım iyi çalışıyorlar. Dolayısıyla skordan memnun değilim ama oyunun hemen hemen tamamından çok memnunum. Ankaragücü’ne de başarılar dilerim. Çünkü onlar da bugün olabildiğince hızlarını ve fiziksel kapasitelerini zorladılar. Onları da bundan sonraki maçlarında başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x